کاغذ کامپیوتری به هم پیوسته – Computer Paper

 کاغذ کامپیوتری | انواع کاغذ کامپیوتری و نحوه استفاده از آن | خرید انواع کاغذ

کاغذ کامپیوتری نوعی از کاغذ هاست که برای پرینتر های سوزنی و خطی طراحی شده است. این کاغذ در حدود سال ۱۹۱۰ میلادی ابداع شد. کاغذ پیوسته کامپیوتری معمولاً به صورت تک برگ (که معمولاً هیچ کتینگی ندارند) و یا چند برگی ( که بین آن ها یا کاربن است یا چند لایه کاغذ کپی کاربن لس) موجود است. کاغذ کامپیوتری موارد استفاده فراوانی را دارد، به عنوان مثال در بانک ها، ادارات، شرکت های دولتی و خصوصی، ارگانهای دولتی و بسیاری از محیط های اداری. این کاغذ ها که به آن‌ها کاغذ فرم نیز می گویند. در ادامه به نحوه استفاده از کاغذ کامپیوتر و انواع کاغذ کامپیوتری می‌پردازیم. با کاغذ صادق برای خرید انواع کاغذ ، کاغذ گلاسه کاغذ چسبدار ،خرید کاغذ سل پرینت  و خرید کاغذ a4 همراه باشید.

نحوه استفاده از کاغذ کامپیوتر

کاغذ های بهم پیوسته کامپیوتری به صورت طولی در لبه هر دو طرف با سوراخ های هم اندازه و هم فاصله پانچ شده اند که درون پرینتر چرخ های زنجیری یا کمربند های دندانی با این پانچ ها درگیر می شوند که باعث حرکت کاغذ درون پرینتر می شود. بعد از چاپ این ورق ها به راحتی جدا شده و به علت سوراخ های پانچ و زنجیره ای در کلاسورها و زونکن ها بایگانی می شوند. پرفراژها در هنگام پارهشدن شکاف های کوچکی روی کاغذ به جا می گذارند. این موضوع برای بسیاری از اسناد تجاری مانند صورت حساب ها یا داده های کامپیوتری مورد قبول است. اما در کاربردهایی که ظاهر بهتر مورد نیاز باشد پرفراژ بسیار بهتری به کار می رود که لبه های صاف و عالی به جا می گذارند. (میکروپرفراژ یا میکروپرف)

کاغذ کامپیوتری به هم پیوسته

 

انواع کاغذهای کامپیوتری، هنوز تولید می شوند، اگرچه در بسیاری از کاربردها پرینترهای سریع و تک برگی لیزری جایگزین شده اند. البته هزینه چاپ کاغذ بهم پیوسته کامپیوتری با یک پرینتر مناسب خود از هزینه چاپ لیزری کمتر است اما کیفیت چاپ آن نیز به مراتب پایین تر است. همچنین بسیاری از پرینترهای لزری می توانند چاپ دورو انجام دهند که این در مورد کاغذ بهم پیوسته کامپیوتری ممکن نیست.

انواع کاغذ کامپیوتری

بالاترین درجه کاغذ بهم پیوسته کامپیوتری از یک کاغذ سنگین وزن مشابه کاغذ تایپ استفاده می کند. پرفراژ ها بسیار کوچک و نزدیک به هم هستند

که به آن ها میکرو پرفراژ می گویند. میکروپرفراژ ها بعد از جدا شدن لب های بسیار صافی مانند برش تیغ دارند.

کاغذ کامپیوتری به هم پیوسته

ارزان ترین کاغذ کامپیوتری معمولاً دارای ردیف های سبز روشن از قبل چاپ شده و عرضی هستند. این کار برای راحت کردن پیگیری مطالب روی صفحهصورت می گیرد. این کاغذ ها معمولاً بسیار سبک هستند و پرفراژ کنار قسمت پانچ را ندارند.

ویژگی ها :

 • قابل استفاده در پرینتر های سوزنی
 • سفیدی بیش از 92 درصد
 • سطح صاف برای تصاویر با وضوح بالا
 • استحکام عالی کاغذ و بسته بندی شکیل و مقاوم
 • حرکت روان و برتر کاغذ
 • کیفیت یکنواخت و چاپ عالی

کاغذ کامپیوتری به هم پیوسته

عملیات چاپ‌ و جداسازی کاغذ

کاغذ کامپیوتری در بعضی از سیستم های چاپ سریع استفاده می شوند. بعضی از آن ها متون را با سرعت ۲۰۰۰۰ خط در دقیقه چاپ می کنند که این سرعت معادل تولید ۴۰۰ صفحه در دقیقه است. تقریبا ۸ الی ۱۱ جعبه کاغذ را در هر ساعت چاپ می کنند.

عملیات جداسازی‌

جدا کننده یا برستر ماشینی است که کاغذ کامپیوتری تک بخشی را به ورق های مفرد جدا از هم با پرفراژ های عرضی تقسیم می کند. یک برستر معمولاً در کاربرد های کاغذ فرم بهم پیوسته مانند تبلیغات تیراژ بالا و صورت حساب ها استفاده می شود. برستر از دومین برگ تا آخرین برگ را گرفته و غلطک های مخصوص درون آن آخرین ورق را نگه داشته و می کشند تا پرفراژ را پاره کنند.

به همین منوال کاغذ کامپیوتری بهم پیوسته در غلطک ها حرکت کرده تا برگ بعدی کنده شود. جدا سازی معمولاً یک پروسه سرعت بالا است. اسناد بهم پیوسته بزرگ ممکن است به ورق های مفرد و جدا از هم تفسیم نشوند. با تا کردن پیوسته دو ورق چاپ شده پشت به پشت و صحافی کردن یک دسته کاغذ فرم بهم پیوسته که از یک طرف تا شده اند. این امکان فراهم می شود تا آن ها مانند یک کتاب استفاده شوند.

برای خرید انواع کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و a4 کاغذ کامپیوتری با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟
02133900811 09123009416

مزیت های فروشگاه کاغذ صادق

قیمت مناسب

کاغذ صادق واردکننده محصولات کاغذ در ایران با بهترین کیفیت و قیمت بسیار عالی بهترین قیمت ها را برای شما عزیزان ارائه میدهد

کیفیت عالی

کاغذ صادق همواره در امر واردات کاغذ سعی کرده بهترین محصولات و برنده های تولید کننده کاغذ در سطح جهانی را به دست مردم شریف ایران برساند

ارسال سریع

کاغذ صادق ارسال سریع محصولات شما را تضمین میکند و طی 24 ساعت محصولات شما اماده و ارسال میگردد درب محل کار و منزل شما

پشتیبانی 24 ساعته

کاغذ صادق همواره 24 ساعته شبانه روز در خدمت مشتریان عزیز میباشد که اگر محصولات ارسال شده مشکلی داشت سریعا بازبینی و محصول جایگزین را برای شما ارسال میکند

مقالات سایت

 • مقالات
 • محصولات ما
 • ادرس دفتر مرکزی : میدان بهارستان خیابان ظهیرالاسلام بعد از کوچه نور پور پلاک۱۲۳
  ادرس انبار:سه راه افسریه شهرک رضویه ابتدای ۲۰ متری اسکندرلو(نخلی)پلاک۶۶۴
  آدرس دفتر شرق : تهران پارس خیابان استخر انتهای خیابان ۲۳۶ خیابان بختیاری پ ۹۸
  02133900811 - 09123009416 - 09120938901
  تماس با ما
  طراحی سایت و سئو و بیهنه سازی توسط آی دولوپر اینستاگرام ماتلگرام ما