کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) و مزیت های آن

کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) | مزیت کاغذ حرارتی | خرید انواع کاغذ

کاغذ حرارتی ( Thermal paper )یک نوع کاغذ مرغوب ویژه است که با یک ماده شیمیایی پوشانده می‌ شود. هنگامی که این پوشش در معرض گرما قرار گیرد، رنگ کاغذ را تغییر می‌دهد. این کاغذ در چاپ حرارتی به‌ ویژه برای دستگاه‌ های ارزان و سبک مانند صندوق و کارت‌ خوان به کار می‌رود. در ادامه به کاغذ حراراتی و مزیت آن می‌پردازیم. با کاغذ صادق برای خرید انواع کاغذ ، کاغذ گلاسه کاغذ چسبدار ،خرید کاغذ سل پرینت  و خرید کاغذ a4 همراه باشید.

کاغذ حراراتی

سطح کاغذ با مخلوط جامدی از رنگ و آرایه مناسب پوشانده می‌شود. این آرایه ترکیبی از موادی با رنگ متغیر مانند فلوئوران است. هنگامی که آرایه تا بالاتر از دمای ذوب خود گرما ببیند، رنگ با اسید واکنش نشان می‌دهد و از حالت بی‌رنگ به شکل رنگی تغییر می‌یابد. این تغییر مدتی پایدار می‌ماند تا این که آرایه دوباره به شکل جامد خود بازگردد. معمولاً اسید واکنش دهنده در کاغذ حرارتی، بیسفنول ای است. معمولاً پوشش در معرض گرما به رنگ سیاه در می‌آید؛ ولی گاهی آبی و قرمز نیز به کار می‌روند.

کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) | مزیت کاغذ حرارتی | خرید انواع کاغذ

    کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) به سه گروه رولی تقسیم می گردد :

1. کاغذ حرارتی 54 میلی متری که به صورت رایج جهت استفاده در پوز های بانکی و ترازوی دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد.

2. کاغذ حرارتی 57 میلی متری گروه دوم کاغذ حرارتی می باشد که برای استفاده در پرینتر ترازو و صندوق فروشگاهی های ecr مورد استفاده قرار می گیرد.

3. رول حرارتی 80 میلی متری می باشد که به رول کاغذ 8 سانتی نیز معرفی می گردد و تنها در فیش پرینتر ها در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مزیت های کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) :

 • پرینتر  یا فیش پرینترها از پرینتر های دیگر بسیار سریع‌ تر هستند
 • تصویر های چاپ شده بر روی این نوع کاغذ بسیار با کیفیت تر و بادوام‌ تر هستند
 • كاغذ های حرارتی برای چاپ بارکد و رسید محصولات فروشگاهی بی نظیر هستند
 • احتمال گیر کردن این کاغذ ها در پرینتر بسیار کم است
 • فناوری چاپ گرمایی از انواع چاپ دیگر بسیار بی سروصدا تر است

کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) | مزیت کاغذ حرارتی | خرید انواع کاغذ

بهداشت و نگرانی های زیست محیطی در مورد کاغذ حرارتی :

برخی از کاغذ های حرارتی ( Thermal paper ) با BPA یا بیسفنول ای پوشانده می‌شوند که یک ماده شیمیایی است که برای غدد درون ریز مضر محسوب می‌شود. این ماده می‌تواند کاغذ بازیافتی را آلوده کند. (از طریق مخلوط شدن با کاغذ غیر حرارتی معمولی در طی فرایند بازیافت کاغذ) BPA می‌تواند به آسانی به مقدار کم به پوست انتقال یابد: هنگام به دست گرفتن یک رسید از جنس کاغذ چاپ حرارتی به مدت پنج ثانیه، تقریباً ۱ میکروگرم BPA(0.2-0.6 میکروگرم) به انگشت اشاره و انگشت  میانی منتقل می‌شود تنها درصورتی که پوست خشک باشد و حتی حدود ده برابر آلودگی بیشتر از این اگر این انگشتان مرطوب یا بسیار چرب باشد.

مقدار سرایت در افرادی که مکرراً در معرض کاغذ چاپگر حرارتی به مدت ۱۰ ساعت در روز قرار گرفتند، همانند یک مسئول صندوق فروش، می‌تواند به ۷۱ میکروگرم در روز برسد که حدود ۴۲ برابر مقدار قابل تحمل روزانه است. ماده شیمیایی بیسفنول آ (BPA) برای پوشش‌های کاغذ حرارتی ( Thermal paper ) به دلیل ویژگی ثبات و مقاومت در برابر حرارت آن استفاده می‌شود. این مورد چاپ بدون جوهر را در رسیدهای صندوق پول نقد، ممکن می‌سازد. افرادی که اغلب اوقات با رسیدهای پوشش داده شده با BPA در تماس هستند، دارای سطح بالاتری از BPA در بدنشان نسبت به افرادی هستند که تماس متوسط دارند؛ بنابراین نیویورک، شهرستان Suffolk قطعنامه‌ای را برای ممنوعیتاستفاده BPA در رسیدهای کاغذ حرارتی، امضا کرد. نقض این قانون جدید، «قانون لغو خرید امن تر»، شامل یک جریمه۵۰۰ دلاری است. این قانون از تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۱۴ اجرایی شد.

برای خرید انواع کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و a4 با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟
02133900811 09123009416

مزیت های فروشگاه کاغذ صادق

قیمت مناسب

کاغذ صادق واردکننده محصولات کاغذ در ایران با بهترین کیفیت و قیمت بسیار عالی بهترین قیمت ها را برای شما عزیزان ارائه میدهد

کیفیت عالی

کاغذ صادق همواره در امر واردات کاغذ سعی کرده بهترین محصولات و برنده های تولید کننده کاغذ در سطح جهانی را به دست مردم شریف ایران برساند

ارسال سریع

کاغذ صادق ارسال سریع محصولات شما را تضمین میکند و طی 24 ساعت محصولات شما اماده و ارسال میگردد درب محل کار و منزل شما

پشتیبانی 24 ساعته

کاغذ صادق همواره 24 ساعته شبانه روز در خدمت مشتریان عزیز میباشد که اگر محصولات ارسال شده مشکلی داشت سریعا بازبینی و محصول جایگزین را برای شما ارسال میکند

مقالات سایت

 • مقالات
 • محصولات ما
 • ادرس دفتر مرکزی : میدان بهارستان خیابان ظهیرالاسلام بعد از کوچه نور پور پلاک۱۲۳
  ادرس انبار:سه راه افسریه شهرک رضویه ابتدای ۲۰ متری اسکندرلو(نخلی)پلاک۶۶۴
  آدرس دفتر شرق : تهران پارس خیابان استخر انتهای خیابان ۲۳۶ خیابان بختیاری پ ۹۸
  02133900811 - 09123009416 - 09120938901
  تماس با ما
  طراحی سایت و سئو و بیهنه سازی توسط آی دولوپر اینستاگرام ماتلگرام ما