نحوه تولید کاغذ

نحوه تولید کاغذ | انواع کاغذ | خرید انواع کاغذ | خرید کاغذ a4|

کاغذ برای ثبت و نوشتن به کار برده می‌شود. امروزه کاغذ به صورت گسترده و به علل‌های گوناگون توسط اشخاص در ادارات، سازمان‌های خدماتی و رفاهی و … به کار گرفته می‌شود.
ماده‌ی اولیه و اصلی مورد نیاز برای ساخت کاغذ چوب می‌باشد . و این چوب از تنه درختان به دست می‌آید و تنها ساقه و تنه‌ی درختانی که محک هستند برای تهیه کاغذ مناسب می‌باشد.افزایش نیاز روز افزون به کاغذ باعث بریدن بیشتر درختان جنگل و در نتیجه موجب آسیب رساندن به طبیعت و جنگل می‌شود. در ادامه به نحوه تولید و خرید انواع کاغذ می‌پردازیم.با کاغذ صادق برای خرید انواع کاغذ a4 ، طلق پرسفتو گلاسه،کاغذ گلاسه کاغذ چسبدار و .. همراه باشید.

نحوه تولید کاغذ

همان طور که در متن ذکر کردیم کاغذ a4 از چوب درختان ساخته می‌شود. در مراحل اول برای ساخت کاغذ تنه درختان را می‌برند. کاغذ‌های وارداتی که دارای کیفیت مرغوب هستند از برش درختان در کشورهای شرق آسیا و مخصوصا اندونزی و مالزی به دست می‌آیند. بعد از برش درختان، به وسیله الوار به کارخانه‌های کاغذ سازی برده می‌شوند. و در کارخانه به وسیله دستگاه‌های مخصوص پوست درختان کنده می‌شود و یا به اصطلاح دیگر، آن ها را چیپس می‌کنند .بعد از این مرحله نوبت به خمیر کردن و رنگبری چیپس ها می‌رسد.

در این مرحله از انواع گوناگونی رنگبر مانند آب اکسیژنه استفاده می‌شود. کاغذهایی که در فرایند رنگیری آن‌ها از آب اکسیژنه استفاده می‌شود. به نور و گرما حساس می‌شوند و همچنین رنگ آن‌ها عوض می‌شود. در ساخت کاغذ با کیفیت و مرغوب از اسیدها نیز استفاده می‌کنند. به دلیل اینکه این کار سبب می‌شود که رنگ کاغذ در برابر نور و گرما مقاوم شود و همچنین باعث بالا رفتن انعطاف کاغذ می‌شود. بعد از این فرایند خمیر به دست آمده را خشک می‌کنند و سپس  رول‌های کاغذی را در سایز‌های مورد نیاز بازار، تهیه می‌کنند.

انواع کاغذ

بعد از تولید کاغذ در کارخانه و ساخت رول‌های کاغذی بزرگ مرحله دیگر، ساخت انواع کاغذ می‌باشد. بیشترین و پرمصرف ترین نوع کاغذ که همه ما با آن آشنایی داریم، کاغذ تحریر و یا کاغذ چاپ می‌باشد. و کاغذ‌های تحریر بیشتر در ادارات و سازمان‌ها، انتشارات، مکان‌های آموزشی استفاده می‌شوند. مهم ترین موضوع در انتخاب کاغذ کیفیت و موادی که در ساخت آن به کار رفته و نوع برش آن می‌باشد. یک کاغذ زمانی می‌تواند انتظارات ما را برآورده کند که ویژگی‌ها و کیفیت آن در زمان ساخت و تولید با دقت محاسبه شود.

ویژگی‌هایی مانند ماده مورد استفاده در کاغذ، گراماژ کاغذ a4 که  همان میزان جرم در واحد و سطح کاغذ است. هر مقدار که خالص تر باشد کاغذ از کیفیت بهتری برخوردار است و در برابر ضربه و پاره شدن مقاوم تر می‌شود. یکی دیگر از خصوصیت‌های کاغذ تحریر سطح براق و صاف آن است که نقش بسزایی در انتخاب و خرید کاغذ دارد. خصوصیت دیگر این کاغذ تحریر این است که برای چاپ و نوشتن ویز‍‌گی‌های بصری کاغذ مانند رنگ و شفافیت و میزان مناسب می‌باشد. کاغذ کتا، کاغذ مورد استفاده در چاپ خانه‌ها و کاغذ‌هایی که در مجله و سررسیدها  استفاده می‌شوند از کاغذ تحریر ساخته می‌شوند.

با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟
02133900811 09123009416

مزیت های فروشگاه کاغذ صادق

قیمت مناسب

کاغذ صادق واردکننده محصولات کاغذ در ایران با بهترین کیفیت و قیمت بسیار عالی بهترین قیمت ها را برای شما عزیزان ارائه میدهد

کیفیت عالی

کاغذ صادق همواره در امر واردات کاغذ سعی کرده بهترین محصولات و برنده های تولید کننده کاغذ در سطح جهانی را به دست مردم شریف ایران برساند

ارسال سریع

کاغذ صادق ارسال سریع محصولات شما را تضمین میکند و طی 24 ساعت محصولات شما اماده و ارسال میگردد درب محل کار و منزل شما

پشتیبانی 24 ساعته

کاغذ صادق همواره 24 ساعته شبانه روز در خدمت مشتریان عزیز میباشد که اگر محصولات ارسال شده مشکلی داشت سریعا بازبینی و محصول جایگزین را برای شما ارسال میکند

مقالات سایت

 • مقالات
 • محصولات ما
 • ادرس دفتر مرکزی : میدان بهارستان خیابان ظهیرالاسلام بعد از کوچه نور پور پلاک۱۲۳
  ادرس انبار:سه راه افسریه شهرک رضویه ابتدای ۲۰ متری اسکندرلو(نخلی)پلاک۶۶۴
  آدرس دفتر شرق : تهران پارس خیابان استخر انتهای خیابان ۲۳۶ خیابان بختیاری پ ۹۸
  02133900811 - 09123009416 - 09120938901
  تماس با ما
  طراحی سایت و سئو و بیهنه سازی توسط آی دولوپر اینستاگرام ماتلگرام ما