بنر و نحوه چاپ بنر ( banner )

بنر | خرید کاغذ | خرید کاغذ گلاسه | خرید کاغذ A4 | خرید کاغذ سل پرینت

بنر چیست ؟

بنر پرچم یا تکه‌ ای پارچه است که دربردارندهٔ یک نماد، نشان‌ واره، شعار، یا پیامی دیگر است. اما امروزه بنر تجارتی بزرگ برای تولید کنندگان تابلو و اعلان ها است. تخمین زده شده است که ۴۰% سود مغازه تابلو سازی از بنر های سفارشی است. پس آن ها نه تنها معروف هستند بلکه بسیار سودمند نیز هستند. در ادامه به بنر و نحوه چاپ آن می‌پردازیم. با کاغذ صادق برای خرید کاغذ ، کاغذ گلاسه کاغذ چسبدار ،خرید کاغذ سل پرینت  و خرید کاغذ a4 همراه باشید.

بنر چیست ؟

بازار بنرها بسیار گسترده است. از تیراژ و حجم کم تا زیاد به فروش می رسد. یادگیری صحیح ساخت، فروش و نصب بنرها یک قدم مهم برای موفقیت در صنعت تابلوسازی است.

برای خرید کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و  سل پرینت و a4 با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

بنرها می توانند با وینیل پشت چسبدار تزیین شوند، با رنگ طراحی شوند یا به صورت دیجیتالی چاپ گردند. چاپ یا طرح دستی فرقی نمی کند در هر صورت شما به یک PC (کامپیوتر) و نرم افزار طراحی گرافیکی خوب نیاز دارید. قابلیت های نرم افزار شما می تواند در زیبایی یا نقص طرح شما تاثیر بسزایی بگذارد.

نرم افزار های پرکاربردی که برای ساخت و طراحی بنر به کار می روند عبارت از :

 • LXI MASTER
 • MASTER PLUS
 • COREL DRAW
 • FLEXI-SIGN

بنر | خرید کاغذ | خرید کاغذ گلاسه | خرید کاغذ A4 | خرید کاغذ سل پرینت

پرینتر ها و پلاتر های چاپ‌بنر

اگر قصد ساخت بنر های دستی و دکوری با وینیل را دارید به یک پلاتر در رده تجاری با کنترل و پیگردی خوب متریال (پارچه، کاغذ و …) دارید. دستگاه Vinyl Express Qe6000 برای این کار ایده آل است. دقت و کنترل رسانه این دستگاه بسیار خوب است. گرافیک های به طول بیش از ۷ متر را به راحتی طرح می زند. اکثر پلاترهای آماتور برای تیراژ کم مناسب هستند، اما دقت برش کمی دارند و فراتر از ۲٫۵ تا ۳ متر را جواب نمی دهند. در مورد این ظرفیت پیگردی و متراژ قبل از انتخاب پلاتر دقت کنید.

اما اگر شما طرحی با عناصر گرافیکی و عکسی یا رنگ های گرادیانت را می خواهید شما مجبور به تولید بنرهای خود ا یک پرینتر دیجیتالی می باشد. مزیت چاپ دیجیتالی بنر رهایی از برش گرافیک های وینیل و جداکردن بخش های هرز آن (weeding) است. تصمیم در مورد تهیه پرینتر رو میزی یا صفحه گسترده (پلاتر دیجیتال) روی انتخاب نوع و خصوصیات متریال مصرفی تاثیر می گذارد. پلاتر های بسیار بزرگتر و گران تر هستند اما هزینه نهایی چاپ مستقیم در آن ها برای تیراژ و چاپ های بزرگ کمتر است.

برای خرید کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و  سل پرینت و a4 با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

انتخاب وسایل و ابزار ساخت بنر

به محض اینکه شما کامپیوتر، نرم افزار و پرینتر یا پلاتر خود را انتخاب کردید، شاید نیاز به تهیه تعدادی سخت افزار تخصصی ساخت بنر داشته باشید. بنرها پس از چاپ یا مهر و موم می شوند یا لمینیت می شوند. کاهی اوقات لبه های آن سجاقه شده یا برای آویزن کردن یا ایستادن حلقه یا سوراخ می شوند. بنرهای خام نیمه آماده حلقه زده نیز موجود است. شما ممکن است در ابتدا بخواهید کمی درآمد کسب کنید و سپس روی وسایل جانبی هزینه کنید. ضمیمه کردن حلقه ها، سوراخ کردن لبه ها، مهر و موم کردن لبه ها و لمینیت نر با این دستگاه های جانبی جذاب انجام می شود.

دستگاه حلقه زن :

  حلقه زن یک ماشین ساده اما زمخت است که بنر را سوراخ کرده و یک ست حلقه به آن اضافه می کند تا بتوان بنر را آویزان کرد.حلقه زنی کمی زمانبر و دردسر دار است.  اما مزیت آن تهیه بنر به صورت رولی و چاپ دلخواه آن است (به جای آنکه بنر نیمه آماده ا انتخاب های محدود اسفاده شود)  که بسیار اقتصادی تر و مورد پسندتر است. در ضمن اگر نیاز ه چاپ دیجیتال بنر داشته باشید حتما باید حلقه ها را خودتان درج کنید زیرا بنر نیمه آماده حلقه دار را نمیتوان به زیر دستگاه چاپ دیجیتال فرستاد. گاهی اوقات به جای این حلقه ها از دوخت، سجافی، یا مهر و موم با یک دستگاه الکتریکی حرارتی که لبه ها را مهر و موم می کند، اسفاده می شود.

بنر | خرید کاغذ | خرید کاغذ گلاسه | خرید کاغذ A4 | خرید کاغذ سل پرینت

 وسایلی که شما نیاز دارید به وسیله تجهیزات ساخت انتخابی شما تعیین می شود. اکثر تابلوساز ها با پلاترها و بودجه کم شروع می کنند که خرید بنر های از قبل آماده شده و حلقه شده را الزام می کند. این بنرها در سایز، وزن و رنگ های متنوع وجود دارد. عموماً سوراخ شده و حلقه زده هسند. یا لبه های آنها سجاقی و مهر و موم شده که نتیجه کار یک بنر مقاوم در برابر پارگی است.

خریدبنر

بعضی از افراد هنوز ظاهر بنرهای سنتی را ترجیح می دهند. اما اگر محصولی با عمر بالا می خواهید بنرهای شرح شده انتخاب بهتری هستند. مشکل اصلی کسانی که در ساخت بنر سرمایه گذاری می کنند وزن بنر است. تفاوت بین بنر ۲۰۰ گرمی با ۳۰۰ گرمی چیست؟ (گرم بر متر مربع) متریال سنگین تر معمولاً ضخیم تر، قوی تر و با دوام تر هستند.

برای خرید کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و  سل پرینت و a4 با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

همانطور که گفته شد بنر نیمه آماده برای چاپ مناسب نیست. شما نمی توانید متریال حلقه شده را به پرینتر تغذیه کنید زیرا به هد پرینتر صدمه می شزند. شما باید رول های حلقه نشده بنر را تهیه کنید. و بعد از چاپ مراحل حلقه زدن یا برش را انجام دهید.

اگر شما پرینتر سالونت یا اکو سالونت داشته باشید پیدا کردن رسانه مناسب برای بنر راحت است. اگر از پرینترهای هیبریدی (ترکیبی از چند تکنولوژی چاپ نوین) یا UV استفاده می کنید نمی توانید از همان رسانه های سالونت استفاده کنید. پرینترهای UV قدیمی تر با رسانه های انعطاف پذیر به خوبی کار نمی کنند.

همچنین تکنولوژی های جدید جوهر  چالش های جدیدی را پیش رو می آورند. اگر شما یک پرینتر جوهرافشان آبکی دارید شما نیاز به یک رسانه کتینگ شده دارید که گرانتر هستند. شما ممکن است رای ماندگاری در مقابل عواملی مانند نور خورشید نیاز به لمینیت بنر خود را داشته باشید.

بنر | خرید کاغذ | خرید کاغذ گلاسه | خرید کاغذ A4 | خرید کاغذ سل پرینت

روش های نمایش‌بنر

1-  راه سنتی نمایش بنر آویزان آن است. البته حتی در روش سنتی هم راه غلط یا درست وجود دارد. مثلاً استفاده از طناب لاستیکی یا کش برای آویزان کردن بهتر از طناب یا نخ معمولی بدون انعطاف است که فشار زیادی به بنر وارد کرده و آن را یاد می کند.

2-  آویزان کردن روش نمایش بنر، در محیط بیرونی است. برای بنر های محیط داخلی که در جهت تبلیغاتی، اعلانی و … استفاده می شوند. بنرهای نیمه آماده برای قرار دادن روی پایه X مناسب می باشند. استند X دارای چنگک هایی قابل تنظیم و کوچک هستند که حلقه ها را می گیرند و آن ها را محکم نگه می دارند. این وسایل ساده و ارزان قیمت بازار را برای نرهای رنگی وینیل باز می کند.

3- برای ظاهری اعیانی تر، شیک تر و مشخص تر از بیلبورد استفاده می کنند. برای این مورد از بنرهای چاپ شده دیجیتالی استفاده می کنند.

برای خرید کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و  سل پرینت و a4 با اینستاگرام کاغذ صادق همراه باشید.

نیاز به مشاوره دارید؟
02133900811 09123009416

مزیت های فروشگاه کاغذ صادق

قیمت مناسب

کاغذ صادق واردکننده محصولات کاغذ در ایران با بهترین کیفیت و قیمت بسیار عالی بهترین قیمت ها را برای شما عزیزان ارائه میدهد

کیفیت عالی

کاغذ صادق همواره در امر واردات کاغذ سعی کرده بهترین محصولات و برنده های تولید کننده کاغذ در سطح جهانی را به دست مردم شریف ایران برساند

ارسال سریع

کاغذ صادق ارسال سریع محصولات شما را تضمین میکند و طی 24 ساعت محصولات شما اماده و ارسال میگردد درب محل کار و منزل شما

پشتیبانی 24 ساعته

کاغذ صادق همواره 24 ساعته شبانه روز در خدمت مشتریان عزیز میباشد که اگر محصولات ارسال شده مشکلی داشت سریعا بازبینی و محصول جایگزین را برای شما ارسال میکند

مقالات سایت

 • مقالات
 • محصولات ما
 • ادرس دفتر مرکزی : میدان بهارستان خیابان ظهیرالاسلام بعد از کوچه نور پور پلاک۱۲۳
  ادرس انبار:سه راه افسریه شهرک رضویه ابتدای ۲۰ متری اسکندرلو(نخلی)پلاک۶۶۴
  آدرس دفتر شرق : تهران پارس خیابان استخر انتهای خیابان ۲۳۶ خیابان بختیاری پ ۹۸
  02133900811 - 09123009416 - 09120938901
  تماس با ما
  طراحی سایت و سئو و بیهنه سازی توسط آی دولوپر اینستاگرام ماتلگرام ما